KAROL BANUCHA
Absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na kierunku prawo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.
Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.
Posiada uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego. Biegle posługuje się prawniczym językiem angielskim.
ŚCIEŻKA ZAWODOWA
USŁUGI RADCY PRAWNEGO
KIEDY RADCA ?
Radca prawny to pomoc prawna dla osób indywidualnych, firm i spółek.
Radca świadczy pomoc prawną, która polega w szczególności na: udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, występowaniu przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy klienta.
RESTRUKTURYZACJA
Kancelaria specjalizuje się
w prowadzeniu restrukturyzacyjnych:
· analiza sytuacji prawnej i finansowej przedsiębiorstwa,
· opracowanie planu,
· negocjacje z wierzycielami,
· przygotowanie dokumentacji,
· reprezentacja przed sądem,
· doradztwo w zakresie prawa pracy i reorganizacji kadrowej.
ZASADY WSPÓŁPRACY
ZAUFANIE
Wszelkie informacje przekazane adwokatowi w ramach prowadzonej sprawy objęte są tajemnicą adwokacką.
ELASTYCZNOŚĆ
Miejsce udzielenia porady prawnej ustalane jest w oparciu o potrzeby klienta – w siedzibie kancelarii, miejscu zamieszkania klienta, online lub telefonicznie.
ZROZUMIENIE
Podczas prowadzenia sprawy klient może liczyć na stały kontakt, zrozumienie oraz wybór najkorzystniejszego rozwiązania.
WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE
Kancelaria udzielając pomocy prawnej skupia się na rozwiązaniu najkorzystniejszym dla klienta.
ROZLICZENIE GODZINOWE
Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od ilości czasu poświęconego na załatwienie danej sprawy. System ten jest stosowany głównie przy stałej obsłudze prawnej oraz w sytuacjach, gdy nie jest możliwe określenie z góry zakresu i pracochłonności wykonanych w sprawie czynności. Ustalana jest wówczas stawka wynagrodzenia za roboczogodzinę pracy adwokata.
PREMIA ZA SUKCES
W przypadku niektórych spraw majątkowych elementem dodatkowym wynagrodzenia może być premia za pozytywne rozstrzygnięcie sprawy. Jest to określona kwota (może być określona procentowo), jaką otrzymuje Kancelaria w przypadku pomyślnego dla klienta zakończenia sprawy.
WYNAGRODZENIE RYCZAŁTOWE
Wynagrodzenie ustalane jest miesięcznie, w oparciu o zakres potrzeb deklarowanych przez klienta z uwzględnieniem szacunkowego czasowego zaangażowania Kancelarii. Klient określa liczbę godzin, w której ma zapewniony stały dostęp do konsultacji prawnych oraz możliwość natychmiastowej pomocy prawnej w nagłych sytuacjach, w tym udział adwokata w ważnych spotkaniach, negocjacjach czy mediacjach. Przyjmując ryczałt klient zawsze ma zapewnioną niższą stawkę niż stawka godzinowa. System stosowany jest w przypadku obsługi firm. Ilość godzin przeznaczonych dla Klienta oraz wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie z każdym klientem.
WYNAGRODZENIE KWOTOWE
Wynagrodzeniem jest ustalona indywidualnie z klientem z góry za realizację konkretnego zlecenia. System ten jest stosowany w sprawach, w których można określić zakres prac i ich wymiar czasowy, głównie w przypadku zleceń prowadzenia konkretnego postępowania sądowego. Podstawą do ustalenia wynagrodzenia jest Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28.09.2002 roku w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz. U. 2002 Nr 163, poz.1349).